Obsah fóra Informace Základní pravidla Anonymita ?

Anonymita ?

...hlavní zásady

Příspěvek ned 22. pro 2013 6:46:24
admin Administrátor
Administrátor

Příspěvky: 4
Jak je to s anonymitou ?

na našem portálu můžete vkládat příspěvky a tím varovat před podvodníky nebo jinak nebezpečnými objekty na internetu.

Vaše hlášení musí být založené na pravdě !Chcete být na internetu anonymní ? Zakázali Vaši IP na některém serveru ?
Nechcete aby Vaši identitu znali jiní ? Chcete na internetu uveřejnit nějaký kontroverzní obsah ? Nebo se jen chcete bránit proti hackerům ?

Na internetu můžete být při surfování skutečně zcela anonymní, ale musím Vám říct, že za anonymitu, zaplatíte sníženým konfortem při používání internetu a datových služeb.

Při prohlížení internetu, posílání emailu, nebo kdykoliv použijete internet, se Váš počítač podepisuje IP adresou a Vašim Hostname. Podle těchto informací Vás může např. státní orgán vypátrat. Někdy Vaše Hostname napoví opravdu hodně, někdy i příjmení. Podívejte se na http://www.mojeip.cz jak vypadá Vaše IP adresa a Váš Hostname.

Tyto informace může mimojiné zneužít i Hacker pro nabourání se k Vám do počítače. Už z tohoto důvodu je anonymita užitečná.

Budeme tedy řešit Jak skrýt Vaši IP adresu a Váš Hostname.

Je několik možností, projdeme si je od těch nejsnadnějších.
Budou to:
- Anonymizéry
- Program Tor
- Proxy server

Anonymizéry
Anonymizéry jsou nejsnadnějším způsobem jak získat anonymitu. Anonymizéry jsou stránky, pomocí kterých si prohlížíte jiné stránky, ale přes proxy server, to znamená, že se do prohlížených stránek nezapíše Vaše IP ani Hostname, ale údaje o tom serveru, přes který se na ty stránky připojíte.
Najdeme si tedy stránku s Anonymizérem, např. anonymizer.in/anonymizer , nebo proxyserver.sk/ a do políčka pro adresu napíšeme adresu stránky, kterou si chceme prohlídnout, např. mojeip.cz.

Anonymizéry jsou dobré když potřebujete jen na chvilku někam se podívat, něco někam napsat, ale nepojede Vám vše tak jak by mělo, některé věci se Vám nebudou zobrazovat, obecně mají Anonymizéry problémy s Javascriptem.
Anonymizéry jsou opravdu pomalé, pokud potřebujete být stále anonymní, doporučuji nějakou z dalších možností.

Program Tor
Jedná se o proslulý program, který funguje podobně jako Anonymizér, ale má mnoho severů přes který Vás může spojit, je také rychlejší, a spolehlivý.
S programem budete ve výsledku pracovat stejně jako s plnohodnotným prohlížečem. Vlastně si stáhnete brouser/prohlížeč do Vašeho PC, se kterým budete anonymní.
Program si stáhneme na https://www.torproject.org/download/download.html.en a nainstalujeme. Předpokládám že instalaci všichni zvládli, po otevření klikneme na Start, program se připojí a při prvním spuštění klikneme na Settings/Nastavení. V nastavení dáme Advanced, zaškrtneme Use TCP connection, dáme OK a měl by nám naskočit prohlížeč.
Při dalším zpuštění Vám program po připojení automaticky naskočí i Brouser/Prohlížeč, pokud ne, klikneme na ikonku Toru v dolní liště, vpravo.
Dále s prohlížečem pracujem tak jako s prohlížečem, zkuste třeba mojeip.cz .Pokud Vás nová identita omrzí, na Control Panel programu můžete kliknout na Use a New Identity, a budete mít identitu novou.
Osobně Vám program doporučuji, ale musím Vám říct, že při spuštění tohoto programu, si může jiný člověk s tímto programem přivlastnit Vaši identitu, tedy Ip a Hostname.

Proxy Server
Princip je stejný jako u výše popsaných.
Najdeme si nějaký Proxy Server, a jeho adresu a port zapíšeme do Nastavení prohlížeče, u některých operačních systému, jej můžeme zapsat přímo do nastavení systému, v Mac OSX to jde.
Proxy server si můžeme najít na http://hidemyass.com/proxy-list/.
Různé Proxy servery nabízejí jiný stupeň Anonymity. Některý proxy server Vám změní jen IP ale HostName Vám zůstane stejná.
Různé proxy servery jsou také jinak rychlé, to záleží na rychlosti připojení toho serveru, na počtu uživatelů a v neposlední řadě na rychlosti vašeho připojení.
Budete muset zkoušet několik Proxy serverů, než najdete nějaký který funguje jak má a je dostatečně rychlý. Některý Proxy server Vám nemusí fungovat vůbec.
Osobně doporučuji proxy 77.232.152.69:3128 (za : je číslo Portu).

Dále Vám napíšu postup, jak jej zapsat do nastavení prohlížeče Chrome.
Vedle pole pro zadání adresy jsou takové tři proužky, na ty klikneme, a dáme Settings. Úplně dole klikneme na Show advanced settings a najdete tlačítko Change proxy settings a klikneme na něj. Otevře se nám Internet Properties na záložce Connections. Dole najdeme LAN settings, klikneme. Označíme pole Use a proxy server for your LAN a vypíšeme adresu a číslo portu např. 77.232.152.69:3128. Dáme ok a jdeme to otestovat na mojeip.cz .
Server který jsem našel za Vás, poskytuje vysoký stupeň anonymity, ale není nejrychlejší.

Používejte proxy ideálně někde z Ruska, kdyby Vás někdo chtěl vypátrat, nebylo by to úplně nereálné, ale museli by s nařízením soudu kontaktovat majitele toho Proxy serveru, ale když majitel bude někde z Ruska, bude to i pro státní orgán problém.


zdroj: http://avengedsevenfold.cz/anonymita-na-internetu/

Zpět na Základní pravidla

Podvodnici na netu
cron